لیست صفحات
شنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 1,568
تاریخ انتشار:

ورودی غربی شهرقدس ظرف مدت ۴۸ ساعت از اصناف مزاحم پاک شد/ گزارش تصویری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرقدس خدابخش محمد زاده پودینه در خصوص آزادسازی ورودی شهر قدس از محور بزرگراه فتح از اصناف مزاحم ( تانکر سازان و مجمسه سازان) گفت: یکی از سیاست های اصلی شورای …
ارسال کننده:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرقدس خدابخش محمد زاده پودینه در خصوص آزادسازی ورودی شهر قدس از محور بزرگراه فتح از اصناف مزاحم ( تانکر سازان و مجمسه سازان) گفت: یکی از سیاست های اصلی شورای اسلامی دوره چهارم ساماندهی فعالیت اصناف مزاحم و آلاینده در سطح شهر است و در همین راستا با توجه به اینکه از سالهای گذشته در ورودی های شهر اصناف مزاحمی فعالیت می کنند که هم از لحاظ زیبایی منظر شهر و هم آلایندگی و سد معبر مشکلاتی برای شهروندان بوجود آورده اند، تلاش شد تا با همکاری شهرداری منطقه ۲۱ تهران این مشکلات برطرف شود.

صنوف مزاحم ورودی غری تهران

رئیس شورای اسلامی شهر قدس افزود: برای رفع این مشکل شهرداری قدس به ویژه کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها و کمیسیون تعریض تفاهم نامه ایی با شهرداری منطقه ۲۱ تهران امضا کردند که طی آن ظرف مدت ۴۸ ساعت اصناف مزاحم ورودی شهر از سوی بزرگراه فتح جمع آوری شدند.

 وی عنوان کرد: این مهم میسر نمی شد مگر با همکاری و پشتکار اعضای شورای اسلامی شهرقدس، شهردار، مدیر منطقه یک شهرداری قدس و شهردار محترم منطقه ۲۱ تهران، امید است که این همکاری های در آینده نیز ادامه داشته باشد.

رییس شورای اسلامی شهرقدس ادامه داد: نظر به این که شهرقدس با شهر تهران هم مرز است و مسایل و مشکلات مشترکی بین این دو شهر وجود دارد از شهردار تهران آقای قالیباف انتظار می رود که همکاری بیشتری با مسئولان شهرداری قدس داشته باشند و در خصوص ایجاد فضای سبز مناسب و زیباسازی محور آزاد سازی شده و همچنین تعریض این محور همکاری لازم را با ما داشته باشد. 

 شهردار منطقه ۲۱ شهر تهران در این خصوص به خبرنگار ما گفت: از سالهای دور وجود اصناف مزاحم و آلاینده در ضلع جنوبی بزرگراه فتح که ورودی غربی شهر قدس است، آلودگی بصری و مشکلات ترافیکی بسیاری بوجود آورده که بنده از زمان آغاز فعالیت خود به دلیل هم مرزی با شهرقدس در پی راهکاری برای رفع این معضل بودم.

جمال بافرانی افزود: با توجه به این که در این منطقه پروژه عظیم و بسیار خوب پل طبقاتی کارونسرا سنگی در حال اجرا است و این اصناف مزاحم این پروژه را تحت شعاع قرار می دادند با مطالعه و برنامه ریزی بسیار و با همکاری شهرداری قدس در راستای ساماندهی این منطقه اقداماتی صورت گرفت.

 وی ادامه داد: پس از نشست هایی که با شهردار قدس داشتیم و با همفکری های صورت گرفته و تعامل بسیار خوبی که شهرداری قدس با نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برقرار کرده بود اخطاریه کتبی بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها برای صاحبان این صنوف صادر شده و پس از اتمام مهلت قانونی و عدم تخلیه املاک، اقدام به پلمپ این املاک شد و سپس همکاران بنده ظرف مدت ۴۸ ساعت این منطقه را تخلیه کردند.

 شهردار منطقه ۲۱ تهران عنوان کرد: البته برخی از این صاحبان صنوف مالک هستند و شهرداری برای توافق با این معارضان کمیته املاک این شهرداری در منطقه مستقر شده تا با این افراد به توافق برسد، در این منطقه ۱۷ پلاک با  ۱۷ هزار متر مربع مساحت عرصه و ۱۰۰۰ متر مربع تجاری و ۲۰ نفر معارض وجود دارد که برای توافق با آن ها به ۲۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 وی اضافه کرد: البته در سالهای گذشته در ضلع شمالی همین نقطه با مالک ۳۸ پلاک به مساخت ۱۲۰ هزار متر مربع به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان توافق شده است.

 بافرانی اظهار داشت: پس از انجام کامل این طرح در این محدوده آزاد شده کار ایجاد فضای سبز آغاز می شود وطی این طرح ۵ هکتار از حریم و محدوده پل کاروانسرای سنگی احداث و توسعه فضای سبز صورت می گیرد و تلاش می شود که تا پایان سالجاری و همزمان با افتتاح پل طبقاتی این طرح نیز تکمیل شود.

 وی در خصوص همکاری های دیگر با شهرداری قدس گفت: در عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهرقدس وقفه ای  برای جابه جایی لوله های گاز  ایجاد شده که در تفاهمی که با شهرداری قدس صورت گرفت ما صدور مجوزهای حفاری را تسهیل کرده ایم و این عملیات نیز در حال اجرا است که امیدواریم که این پل هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

گفتنی است در خاتمه سه تن از اعضای شورای اسلامی شهرقدس ( خدابخش محمد زاده پودینه- رییس شورای اسلامی شهرقدس، داود گرجی- نایب رییس شورای اسلامی شهرقدس و منصور حیدری- عضو شورای اسلامی شهرقدس ) بازدید  میدانی از ورودی غربی داشتند.

ارسال نظر
صدای همشهریان
علی اقا و تشکر

علی اقا و تشکر

افرین به مسئول ودست اندرکاران این سایت .خیلی خوبه که همه اتفاقات شهرتونو اینجا انعکاس میدهید وبه مردمتون کزارش میکنید.ایشالله خدا اجر زحمتو تلاشتونو بهتون بده.
اقا مجید

اقا مجید

البته زحمات پرسنل شهرداری رو نادیده گرفتن جفاست ولی ایکاش قدری به امکانات رفاهی مردم شهر بیشتر رسیدگی شود...
ادامه لیست »
سخن مسئولین
احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

عضو شورای اسلامی شهر قدس از احداث بوستان نواری در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم این شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری قدس، خدابخش محمدزاده پودینه از ا…
مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، غلامحسین حیدری صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری شهر قدس از اجرای عملیات بهسازی معابر شهر قدس با اولویت لکه‌گیری…
ادامه لیست »
نظرسنجی

به نظر شما کدام گذینه برای پیشرفت و آبادانی شهر قدس مثمر ثمر می باشد؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آخرین خبرها
پروژه های عمرانی شهرداری قدس افتتاح و به بهره برداری رسید افتتاح کامل پلهای کاروانسرا سنگی 1 و 2 پیکان 0 - پرسپولیس 0 ، برانکو : ورزشگاه شهر قدس عالی بود امید به شکستن بن بست ترافیکی با تقاطع غیر هم سطح میدان قدس انتخاب پیمانکار مناسب برای پروژه تقاطع غیر هم سطح قدس بسیار مهم است نصب روشنایی در زیر گذر سیاه آب "محور چیتگر" (گزارش تصویری) مراسم تودیع و معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان قدس برگزار شد معرفی مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی آویژه زیبایی های یک حرکت مردمی سورپرایز شاگردان اشتیلیکه در شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس میزبان تیم فوتبال کره جنوبی احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم اجرای پروژه های عمرانی در راستای ارتقا خدمات رسانی به شهروندان است عملکرد معاونت فنی و عمرانی شهرداری قدس مورد تقدیر قرار گرفت بازسازی کامل و زیربنایی ایستگاه یک آتش‌نشانی شهر قدس مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست سونامی افتتاحیه ها در شهرقدس بازدید مسئولین شهر قدس و تهران از پروژه ادامه اتوبان حکیم و پل شهر قدس دکتر اسدی : توجه به سیمای شهر از اولویت های مدیریت شهری است خیابانی که وجودش لازم بود... کمک بوجه شهر قدس به پل شهر قدس ... مسئولین هم صدا با مردم برای الحاق شهر قدس به تهران بلوار نسترن تکمیل شد ورودی غربی شهر قدس از وجود اصناف مزاحم پاکسازی شد تقسیم امتیاز در ورزشگاه شهدای شهر قدس ، پیکان 1 استقلال 1 گزارش ویژه روی خط تهران از مشکلات پل ورودی شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس هر روز ، بروز تر از دیروز ... لیست بازی های پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس پروژه پل ورودی شهر قدس دوباره تعطیل شد! روند ساخت بیمارستان شهر قدس درهاله ای از ابهام/آیا درد این پروژه دوا میشود