لیست صفحات
چهارشنبه, ۰۵ تیر ۱۳۹۸
تعداد بازدید: 1,639
تاریخ انتشار:

پارکینگی به نام خیابان آزادی شهرقدس! مشکلات ترافیکی شهر قدس نیازمند مطالعات جامع شهری

به گزارش پایگاه خبری قدس خبر - این روزها وقتی از خیابان‌های شهرستان قدس عبور می‌کنی به عینه می‌توان به این موضوع رسید که این شهر در خصوص نبود پارکینگ با معضلات جدی روبرو خواهد شد و اگر در این خصوص فکر…
ارسال کننده:

به گزارش پایگاه خبری قدس خبر – این روزها وقتی از خیابان‌های شهرستان قدس عبور می‌کنی به عینه می‌توان به این موضوع رسید که این شهر در خصوص نبود پارکینگ با معضلات جدی روبرو خواهد شد و اگر در این خصوص فکری نشود ترافیک شهرستان با گره‌های بزرگی روبرو خواهد شد.

در ادامه این را باید گفت زمانی که شهری در آغاز از نقشه مناسبی برای ساخت‌وساز برخوردار نباشد در آینده نزدیکش به‌طور حتم با مشکلات ترافیکی و خدماتی شهری روبرو می‌شود و شهر قدس نیز مقداری با این مورد روبرو است که لازم است مجموعه مدیریت شهری به این مهم نظر داشته باشند.

همچنین در حال حاضر با توجه به افزایش بیش از مهاجرت به غرب استان تهران که بالغ‌بر ۷ درصد است نیز چالش‌هایی مانند افزوده شدن ترافیک و ساخت‌وساز و در کنار آن نیاز به معابر موردنیاز نیز شهرها را با مشکلاتی روبرو می‌کنی که این موضوع نیز باید در دستور کار مسئولان برای پیگیری قرار بگیرد.

اینک باید بیان کرد که شهرستان قدس در خصوص نبود پارکینگ و عدم معابر موردنیاز در زمان‌های خاص و پیک با گره‌های ترافیکی روبرو می‌شود که دراین‌باره باید این را افزود که بهتر است برنامه‌ای مدون برای شهرستان در مورد ترافیک تهیه شود و برخی از معابر ساماندهی شود.

موضوع بعدی این است که اینک شهرداری شهر قدس با تلاشی که دارد بسیاری از معابر را برای ترمیم اسفالت در دستور کار خود قرا داده است که یکی از این خیابان‌ها و معابر خیابان آزادی این شهرستان است که گاها و در بیشتر اوقات با ترافیک سنگینی روبرو می‌شود.

DSCF0333

گفتنی است این خیابان در برخی خروجی و ورودی‌هایش اندکی با مشکل روبرو است که به این دلیل است علائم راهنمایی رانندگی در این خیابان به‌تناسب جانمایی نشده و موضوع دیگری که لازم است به آن اشاره‌کنیم این است که در این خیابان فروشگاه‌های متعدد و همچنین یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های تجاری نیز در این خیابان قرار دارد.

این مسائل متعدد که خیابان آزادی با آن روبرو شده است موجب شده که این خیابان به پارکینگ خیابانی بزرگی مبدل شود و در مقابل مجتمع تجاری که در انتهای این خیابان قرار دارد نیز شهروندان به دلیل نبود پارکینگ مناسب به‌اجبار خودروهای خود را در کنار بلوار ایجادشده می‌گذارند که این مهم نیز باعث افزایش ترافیک عبوری در این معبر می‌شود.

موضوع دیگر این است که این معضل سال‌های بسیاری است که شهرستان قدس را با مشکلات عبوری روبرو کرده است و در مصاحبه‌ای که معاون عمرانی فرماندار قدس در سال نود با یکی از روزنامه‌های داشته است بیان کرده است که شهرستان قدس نیاز دارد که در خصوص بحث‌های ترافیکی موارد موردنیاز را رعایت کند تا با مشکل روبرو نشود.

در گزارشی که در ۹ تیرماه سال ۹۰ در روزنامه ایران به چاپ رسیده است احسان بهرامی نژاد معاون عمرانی فرمانداری وقت شهرستان قدس در این خصوص به خبرنگار ایران گفته است: معضل ترافیک موضوع اساسی وجدی شهرهای پرجمعیت ازجمله شهرستان قدس است واعمال مدیریت صحیح ترافیکی نیازمند مطالعات جامع کارشناسی، هماهنگی دستگاه‌ها واعتبار وبودجه است.

آزادی

وی در ادامه گفته‌هایی خود افزود است که شهر قدس از ابتدای تأسیس برمبنای اصول شهرسازی و طرح و نقشه شهری شکل نگرفته و درنتیجه معابر خیابان‌های شهر ظرفیت وسایل نقلیه با این حجم را ندارد و این معضل به‌خصوص در ساعات پیک صبحگاهی و عصرگاهی شکل بغرنج پیچیده‌تری به خود می‌گیرد.

وی در این مصاحبه به خبرنگار روزنامه ایران بیان می‌کند: به لحاظ این‌که خیابان‌ها معابر شهر تنگ و باریک و کم‌عرض بوده امکان تعریض معابر نیز وجود ندارد حمل‌ونقل شهری تاکسی محور بوده و اتوبوس‌ها نیز برون‌شهری فعالیت می‌کنند و سیاست شهرستان تقویت ناوگان تاکسی‌رانی است وی افزود: طبق استانداردهای موجود به ازا هر یک‌صد نفر باید یک دستگاه تاکسی وجود داشته باشد درحالی‌که در شهرستان ۳۵۰ هزارنفری قدس فقط ۷۵۰ دستگاه تاکسی و خودروهای شخصی ساماندهی شده وجود دارد که با تعداد ۳۵۰۰ دستگاه استاندار فاصله بسیار دارد. ومتاسفانه بسیاری از همین ۷۵۰ خودروها نیز فرسوده و از رده خارج بوده و برای حمل‌ونقل مسافر مطلوب نیست. ویکی از دلایل ترافیک این شهر نبود ناوگان حمل‌ونقل مناسب و استفاده مردم از خودروهای شخصی است.

گفتنی است اینک در برخی موارد و زمان‌ها اتوبوس‌های زمانی که در داخل شهر وارد می‌شود باعث می‌شوند که ترافیک در برخی معابر علل خصوص خیابان آزادی با حجم بسیاری روبرو شود که این مهم به این خاطر است که تعداد خودروهایی که در کنار خیابان به دلیل نبود پارکینگ در کنار خیابان پارک می‌کنند زیاد بوده و باعث افزوده شدن ترافیک و هزینه کرد بنزین که سرمایه ملی می‌شود.

در پایان این را باید عنوان کرد که مسئولان شهرستان باید در پی این مورد باشند که پارکینگ‌هایی در سطح شهرستان ایجاد کنند که بدین‌صورت خیابان‌های شهر به پارکینگ‌های شبانه‌روزی تبدیل نشوند البته این موضوع نیز مدنظر داریم که شهرستان قدس از زمین‌های خالی در سطح شهر برخوردار نیست اما می‌توان این معضل را نیز با پارکینگ‌های مکانیزه و طبقاتی تا حدی رفع‌ورجوع کرد که در این خصوص اگر حرکتی انجام شود به‌طور حتم کمک به شهرداری بوده و باعث می‌شود در کنار کاهش ترافیک شهر و امنیت برای خودروها به جهت سرقت نشدن باعث شود که درآمد پایداری نیز برای شهرداری ایجاد شود.

DSCF0338

امید است معضلات و مشکلات شهروندان قدس باهمت مسئولان شهرستان رفع‌ورجوع شود تا مردم این شهرستان از حقوق شهروندی به‌طور مناسب‌تری بهره ببرند

ارسال نظر
صدای همشهریان
علی اقا و تشکر

علی اقا و تشکر

افرین به مسئول ودست اندرکاران این سایت .خیلی خوبه که همه اتفاقات شهرتونو اینجا انعکاس میدهید وبه مردمتون کزارش میکنید.ایشالله خدا اجر زحمتو تلاشتونو بهتون بده.
اقا مجید

اقا مجید

البته زحمات پرسنل شهرداری رو نادیده گرفتن جفاست ولی ایکاش قدری به امکانات رفاهی مردم شهر بیشتر رسیدگی شود...
ادامه لیست »
سخن مسئولین
احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

عضو شورای اسلامی شهر قدس از احداث بوستان نواری در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم این شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری قدس، خدابخش محمدزاده پودینه از ا…
مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، غلامحسین حیدری صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری شهر قدس از اجرای عملیات بهسازی معابر شهر قدس با اولویت لکه‌گیری…
ادامه لیست »
نظرسنجی

به نظر شما کدام گذینه برای پیشرفت و آبادانی شهر قدس مثمر ثمر می باشد؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آخرین خبرها
پروژه های عمرانی شهرداری قدس افتتاح و به بهره برداری رسید افتتاح کامل پلهای کاروانسرا سنگی 1 و 2 پیکان 0 - پرسپولیس 0 ، برانکو : ورزشگاه شهر قدس عالی بود امید به شکستن بن بست ترافیکی با تقاطع غیر هم سطح میدان قدس انتخاب پیمانکار مناسب برای پروژه تقاطع غیر هم سطح قدس بسیار مهم است نصب روشنایی در زیر گذر سیاه آب "محور چیتگر" (گزارش تصویری) مراسم تودیع و معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان قدس برگزار شد معرفی مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی آویژه زیبایی های یک حرکت مردمی سورپرایز شاگردان اشتیلیکه در شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس میزبان تیم فوتبال کره جنوبی احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم اجرای پروژه های عمرانی در راستای ارتقا خدمات رسانی به شهروندان است عملکرد معاونت فنی و عمرانی شهرداری قدس مورد تقدیر قرار گرفت بازسازی کامل و زیربنایی ایستگاه یک آتش‌نشانی شهر قدس مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست سونامی افتتاحیه ها در شهرقدس بازدید مسئولین شهر قدس و تهران از پروژه ادامه اتوبان حکیم و پل شهر قدس دکتر اسدی : توجه به سیمای شهر از اولویت های مدیریت شهری است خیابانی که وجودش لازم بود... کمک بوجه شهر قدس به پل شهر قدس ... مسئولین هم صدا با مردم برای الحاق شهر قدس به تهران بلوار نسترن تکمیل شد ورودی غربی شهر قدس از وجود اصناف مزاحم پاکسازی شد تقسیم امتیاز در ورزشگاه شهدای شهر قدس ، پیکان 1 استقلال 1 گزارش ویژه روی خط تهران از مشکلات پل ورودی شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس هر روز ، بروز تر از دیروز ... لیست بازی های پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس پروژه پل ورودی شهر قدس دوباره تعطیل شد! روند ساخت بیمارستان شهر قدس درهاله ای از ابهام/آیا درد این پروژه دوا میشود