لیست صفحات
شنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 994
تاریخ انتشار:

بیمارستان شهر قدس به سقف نرسید !

پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر - در روزهای اخیر اخباری در برخی از رسانه ها مبنی بر اینکه مشکلاتی برای روند احداث بیمارستان ۱۶۰ تختی شهر قدس رخ داده از سوی یکی از نمایندگان پارلمان شهری در شهرستان قدس منتش…
دسته بندی(ها): اخبار اصلی, اخبار ویژه
ارسال کننده:

پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر – در روزهای اخیر اخباری در برخی از رسانه ها مبنی بر اینکه مشکلاتی برای روند احداث بیمارستان ۱۶۰ تختی شهر قدس رخ داده از سوی یکی از نمایندگان پارلمان شهری در شهرستان قدس منتشر شد که این حاکی از آن بود که مقداری در روند تزریق بودجه مربوطه به این پروژه خلل ایجاد شده است.

در همین راستا نیز چندی قبل مسئولی دیگر در این شهرستان عنوان کرد که مقداری مجموعه خدماتی شهرستان در حوزه های آب و برق اندکی این مجموعه را با مشکلاتی روبرو کرده اند که شنیدیم در این خصوص جلساتی صورت گرفت تا این مشکل با هم افزایی مسئولان برطرف شود.

چندی پیش نیز معاون وزیر راه و مسکن و شهرسازی نیز از این پروژه دیدن کرد که به طور حتم برای بررسی موانع پیش رو و رفع انها بود اما بعد از این حضور عضو پارلمان شهری در پرتال سازمانی خود با اعلام خبری مبنی بر «عملیات احداث بیمارستان شهرستان قدس متوقف شده است» اعلام کرد که در مسیر حرکت این پروژه ، پیمانکار به دلیل عدم پرداخت به موقع منابع مالی قادر به پیگیری عملیات احداث در شرایط موجود نیست.

در ادامه باید عنوان کنیم که شهرستان قدس یکی از شهرستانهای غرب استان است که در حوزه بهداشت و درمان با مشکلات بسیاری روبرو است و تنها دارای یک مجموعه بیمارستانی است که توسط تامین اجتماعی در حال مدیریت است و از تعداد تخت کافی برای جمعیت بالغ بر ۳۲۰ هزار نفری شهر قدس برخوردار نیست.

حال معلوم نیست که چرا این پروژه که با همکاری مسئولان شهری و بعد از حضور رئیس جمهور در این شهرستان دستورات لازم برای احداث آن صادر شد امروز به گفته یکی از مسئولان شهری توقف پیدا کرد و یا با سرعت کمی به حرکت خود ادامه میدهد چرا که در آغاز این پروژه شاهد بودیم که پیمانکار اززمانبندی پروژه ۶/۱ درصد نیز پیش بود.

این عضو شورای شهر قدس  در این خبرعنوان میکند که نزدیک به یک ماه است که پروژه بیمارستان با مشکلاتی روبرو است که باید در این خصوص گفت: توجه به مشکلاتی که مردم شهرستان قدس با وجود کمبود خدمات بهداشتی درمانی دارند مناسب نیست که این پروژه با بی مهری مسئولان در زمان مقرر به بهره برداری نرسد.

در ادامه باید بگوییم که نماینده مردم شهریار قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در پاسخی کوتاه به یکی از خبرگزاری های کشور بیان میدارد که«۴۵ میلیارد تومان اعتبار به بیمارستان قدس اختصاص یافت» که این خبر دو روز بعد از گفته های رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس در پرتال خبری شهرداری در این خبرگزاری منتشر شده است .

در ادامه خبر میخوانیم که این نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان میکند که به بیمارستان ۱۶۰ تختی شهرستان قدس مبلغ ۴۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاصداده شده است و مشکل اعتباراتی برای این بیمارستان وجود ندارد.

نماینده مردم شهریار قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی می افزاید: با حضور رئیس جمهور در غرب استان تهران، ۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای مرکز درمانی شهر قدس در نظر گرفته شده و با عنایت به ردیف بودجه و مصوبه ای که برای آن تعریف شده مشکل اعتباراتی برای این طرح وجود ندارد و باید تا بهمن سال آینده تحویل داده شود.

این نماینده مجلس در خاتمه گفتگو خود اورده است که : هر دو شهرستان ( منظور قدس و ملارد است که در خصوص زیرساخت های بهداشت و درمان با مشکلات بسیاری روبرو هستند)از مناطقی محسوب می شوند که علیرغم جمعیت انبوهی که از آن برخوردارند در حوزه زیرساخت های درمانی با فقر و محدودیت های شدیدی روبرو هستند که بهره برداری از این دو طرح، گام مثبتی برای کاهش مشکلات آنها در عرصه های درمانی خواهد بود.

حال با درج این مطالب در رسانه ها ما نتوانستیم که متوجه بشویم که ایا روند ساخت پروژه متوقف شده است یا خیر و یا اگر مبلغ مورد نظر تخصیص داده شده است آیا مشکلی در این خصوص وجود دارد یا خیر و اگر وجود دارد چرا این مشکلات پیگیری نمیشود و بهتر است مسئولان در کنار اظهار نظرهای خود اندکی نیز با هم افزایی و تلاش در پی این موضوع باشند که مشکلات شهروندان را با سرعت بیشتری به سرانجام برسانند.

در پایان این را نیز باید عنوان کنیم که در کنار همه مشکلاتی که شهرستان قدس با ان روبرو است بهتر است در حوزه خدمات درمانی و بهداشتی که یکی از دغدغه های دولت در حال حاضر است مسئولان شهرستانی و استانی و فرا دستی با کمی نگاه ویژه تر به شهرستانهای غرب استان تهران توجه کنند تا شهروندان این شهرستانها با مشکلات کمتری روبرو شوند .

منبع : قدس خبر

ارسال نظر
صدای همشهریان
علی اقا و تشکر

علی اقا و تشکر

افرین به مسئول ودست اندرکاران این سایت .خیلی خوبه که همه اتفاقات شهرتونو اینجا انعکاس میدهید وبه مردمتون کزارش میکنید.ایشالله خدا اجر زحمتو تلاشتونو بهتون بده.
اقا مجید

اقا مجید

البته زحمات پرسنل شهرداری رو نادیده گرفتن جفاست ولی ایکاش قدری به امکانات رفاهی مردم شهر بیشتر رسیدگی شود...
ادامه لیست »
سخن مسئولین
احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

عضو شورای اسلامی شهر قدس از احداث بوستان نواری در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم این شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری قدس، خدابخش محمدزاده پودینه از ا…
مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، غلامحسین حیدری صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری شهر قدس از اجرای عملیات بهسازی معابر شهر قدس با اولویت لکه‌گیری…
ادامه لیست »
نظرسنجی

به نظر شما کدام گذینه برای پیشرفت و آبادانی شهر قدس مثمر ثمر می باشد؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آخرین خبرها
پروژه های عمرانی شهرداری قدس افتتاح و به بهره برداری رسید افتتاح کامل پلهای کاروانسرا سنگی 1 و 2 پیکان 0 - پرسپولیس 0 ، برانکو : ورزشگاه شهر قدس عالی بود امید به شکستن بن بست ترافیکی با تقاطع غیر هم سطح میدان قدس انتخاب پیمانکار مناسب برای پروژه تقاطع غیر هم سطح قدس بسیار مهم است نصب روشنایی در زیر گذر سیاه آب "محور چیتگر" (گزارش تصویری) مراسم تودیع و معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان قدس برگزار شد معرفی مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی آویژه زیبایی های یک حرکت مردمی سورپرایز شاگردان اشتیلیکه در شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس میزبان تیم فوتبال کره جنوبی احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم اجرای پروژه های عمرانی در راستای ارتقا خدمات رسانی به شهروندان است عملکرد معاونت فنی و عمرانی شهرداری قدس مورد تقدیر قرار گرفت بازسازی کامل و زیربنایی ایستگاه یک آتش‌نشانی شهر قدس مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست سونامی افتتاحیه ها در شهرقدس بازدید مسئولین شهر قدس و تهران از پروژه ادامه اتوبان حکیم و پل شهر قدس دکتر اسدی : توجه به سیمای شهر از اولویت های مدیریت شهری است خیابانی که وجودش لازم بود... کمک بوجه شهر قدس به پل شهر قدس ... مسئولین هم صدا با مردم برای الحاق شهر قدس به تهران بلوار نسترن تکمیل شد ورودی غربی شهر قدس از وجود اصناف مزاحم پاکسازی شد تقسیم امتیاز در ورزشگاه شهدای شهر قدس ، پیکان 1 استقلال 1 گزارش ویژه روی خط تهران از مشکلات پل ورودی شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس هر روز ، بروز تر از دیروز ... لیست بازی های پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس پروژه پل ورودی شهر قدس دوباره تعطیل شد! روند ساخت بیمارستان شهر قدس درهاله ای از ابهام/آیا درد این پروژه دوا میشود