لیست صفحات
شنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 1,781
تاریخ انتشار:

پل آرزوها فرو ریخت ، بزرگراه حکیم به شهر قدس راه نداد

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، خدابخش محمدزاده‌پودینه بعد از ظهر امروز در جلسه رسمی 243 شورای اسلامی شهر قدس که با حضور شهردار منطقه 21 تهران، مسئول سازمان مهندسی عمران شهر تهران، مشاوران …
ارسال کننده:

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، خدابخش محمدزاده‌پودینه بعد از ظهر امروز در جلسه رسمی ۲۴۳ شورای اسلامی شهر قدس که با حضور شهردار منطقه ۲۱ تهران، مسئول سازمان مهندسی عمران شهر تهران، مشاوران پروژه‌های تقاطع کاروانسرای سنگی و ورودی شهر قدس و اعضای شورای اسلامی شهر قدس، شهردار قدس، معاون عمرانی و رئیس اداره آب و فاضلاب شهر قدس برگزار شد، اظهار کرد: با وجود سفر رئیس جمهور به شهرستان قدس و قول مساعد برای تخصیص اعتبار به پروژه تقاطع غیرهمسطح این شهرستان تاکنون بنا بر مستندات اداره راه و شهرسازی حتی یک ریال اعتبار به این پروژه تخصیص داده نشده است.

وی بیان کرد: در همین راستا از مسئولان مربوطه به‌ویژه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که وظیفه تخصیص اعتبار به پروژه‌ها را بر عهده دارد تقاضا می‌کنیم که به تعهدات خود در قبال شهروندان شهر قدس عمل کنند و با مساعدت در زمینه تخصیص هرچه سریع‌تر اعتبار، این مشکل شهر را رفع کند.

محمدزاده‌پودینه تصریح کرد: بنا بر گفته‌های شهردار منطقه ۲۱ شهر تهران پروژه تقاطع کاروانسرای سنگی تا شهریور ماه به بهره‌برداری می‌رسد و از آن پس مشکلات شهر قدس افزایش خواهد یافت.

رئیس شورای اسلامی شهر قدس عنوان کرد: شورا و شهرداری قدس انتظار داشتند با تکمیل پروژه‌های تقاطع کاروانسرای سنگی و ورودی شهر، شهروندان در کوتاه‌ترین زمان و فاصله به بزرگراه وارد شوند که متأسفانه مشاورین اعلام کردند بنا بر مطالعات صورت گرفته اکنون این امکان وجود ندارد و ممکن است پس از پایان پروژه اصلاحیه‌ای صورت گیرد.

وی اضافه کرد: البته شورا و شهرداری قدس در بحث تملک سه پلاکی که معارض پروژه تقاطع کاروانسرای سنگی است با قید فوریت اقدام خواهند کرد.

محمدزاده‌پودینه همچنین از حضور رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان قدس در جلسه شورا تقدیر کرد و گفت: خوشبختانه آبفای شهرستان با وجود خارج شدن برخی از چاه‌های تأمین آب شرب شهرستان توانسته‌ است در تابستان مشکل کمبود آب شرب را ساماندهی کند.

وی افزود: البته هنوز مشکلاتی در خصوص کیفیت آب شرب و فاضلاب شهرستان وجود دارد که امید است با همت و تلاش کارکنان زحمتکش آبفا این مشکلات نیز در اسرع وقت برطرف شود.

در ادامه نشست شهردار منطقه ۲۱ شهر تهران گفت: شهرداری منطقه ۲۱ از شهریور سال گذشته تقاطع‌های بزرگراه فتح (گل‌ها و ایران خودرو) را آغاز کرده و با انجام سریع تمام فعالیت‌های عمرانی تا پایان خرداد ماه سال جاری این پروژه‌ها به بهره‌برداری خواهند رسید.

جمال بافرانی اظهار کرد: همچنین تقاطع بزرگراه لشگری نیز تا چند روز آینده با بودجه ۴۰ میلیارد تومانی آغاز خواهد شد و با اختیار تام که شهردار تهران به این‌جانب داده است، تلاش می‌کنم که این پروژه عظیم تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی بیان کرد: در بحث جابه‌جایی خط لوله گاز با شهرداری قدس برای ادامه روند احداث تقاطع غیرهمسطح همکاری لازم را داشتیم و همچنین در طرح تعریض و افزایش ارتفاع زیرگذر اسماعیل‌آباد همکاری کردیم و انتظار داریم که شهرداری شهر قدس نیز با ما همکاری کند.

شهردار منطقه ۲۱ شهر تهران تصریح کرد: در مسیر احداث تقاطع کاروانسرای سنگی سه ملک که تحت تملک شهر قدس هستند وجود دارند که از شهرداری قدس تقاضا داریم در اسرع وقت در خصوص تملک این سه پلاک اقدام کنند و همچنین انتظار می‌رود در بحث تملک ۴۵ مغازه‌ای که در شمال شهر قدس هستند و چهره نازیبایی به این پروژه می‌دهند با ما همراه باشند.

وی ادامه داد: در خصوص تملک ۴۵ ملکی که در شمال شهر قدس قرار دارند، شهرداری تهران به دلیل کمبود بودجه و نقدینگی قصد تملک نداشت و نظرش بر این بود که شهر قدس باید این کار را انجام دهد که بنده مخالفت کردم.

شهردار منطقه ۲۱ تهران در پایان متذکر شد: با پیگیری‌های ما مصوب شد که خود شهرداری تهران این مغازه‌های را تملک کند که تعدادی از آنها تملک شده و برای مابقی نیز در حال مذاکره است و فقط از شورا و شهرداری قدس در این بخش تقاضای حمایت معنوی داریم.

کاروانسرا سنگی 1

پل شهر قدس

 

ارسال نظر
صدای همشهریان
علی اقا و تشکر

علی اقا و تشکر

افرین به مسئول ودست اندرکاران این سایت .خیلی خوبه که همه اتفاقات شهرتونو اینجا انعکاس میدهید وبه مردمتون کزارش میکنید.ایشالله خدا اجر زحمتو تلاشتونو بهتون بده.
اقا مجید

اقا مجید

البته زحمات پرسنل شهرداری رو نادیده گرفتن جفاست ولی ایکاش قدری به امکانات رفاهی مردم شهر بیشتر رسیدگی شود...
ادامه لیست »
سخن مسئولین
احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

عضو شورای اسلامی شهر قدس از احداث بوستان نواری در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم این شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری قدس، خدابخش محمدزاده پودینه از ا…
مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، غلامحسین حیدری صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری شهر قدس از اجرای عملیات بهسازی معابر شهر قدس با اولویت لکه‌گیری…
ادامه لیست »
نظرسنجی

به نظر شما کدام گذینه برای پیشرفت و آبادانی شهر قدس مثمر ثمر می باشد؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آخرین خبرها
پروژه های عمرانی شهرداری قدس افتتاح و به بهره برداری رسید افتتاح کامل پلهای کاروانسرا سنگی 1 و 2 پیکان 0 - پرسپولیس 0 ، برانکو : ورزشگاه شهر قدس عالی بود امید به شکستن بن بست ترافیکی با تقاطع غیر هم سطح میدان قدس انتخاب پیمانکار مناسب برای پروژه تقاطع غیر هم سطح قدس بسیار مهم است نصب روشنایی در زیر گذر سیاه آب "محور چیتگر" (گزارش تصویری) مراسم تودیع و معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان قدس برگزار شد معرفی مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی آویژه زیبایی های یک حرکت مردمی سورپرایز شاگردان اشتیلیکه در شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس میزبان تیم فوتبال کره جنوبی احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم اجرای پروژه های عمرانی در راستای ارتقا خدمات رسانی به شهروندان است عملکرد معاونت فنی و عمرانی شهرداری قدس مورد تقدیر قرار گرفت بازسازی کامل و زیربنایی ایستگاه یک آتش‌نشانی شهر قدس مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست سونامی افتتاحیه ها در شهرقدس بازدید مسئولین شهر قدس و تهران از پروژه ادامه اتوبان حکیم و پل شهر قدس دکتر اسدی : توجه به سیمای شهر از اولویت های مدیریت شهری است خیابانی که وجودش لازم بود... کمک بوجه شهر قدس به پل شهر قدس ... مسئولین هم صدا با مردم برای الحاق شهر قدس به تهران بلوار نسترن تکمیل شد ورودی غربی شهر قدس از وجود اصناف مزاحم پاکسازی شد تقسیم امتیاز در ورزشگاه شهدای شهر قدس ، پیکان 1 استقلال 1 گزارش ویژه روی خط تهران از مشکلات پل ورودی شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس هر روز ، بروز تر از دیروز ... لیست بازی های پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس پروژه پل ورودی شهر قدس دوباره تعطیل شد! روند ساخت بیمارستان شهر قدس درهاله ای از ابهام/آیا درد این پروژه دوا میشود