لیست صفحات
دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 544
تاریخ انتشار:

باز پس گیری حریم شهرقدس موجب توسعه عمرانی این شهر خواهد شد

نماینده مردم شهرستان های قدس، ملارد و شهریار در مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر حق مردم شهرقدس در موضوع حریم این شهرستان گفت: باز پس گیری حریم شهرقدس موجب توسعه عمرانی این شهر خواهد شد. محمد م…
دسته بندی(ها): اجتماعی, اخبار اصلی
ارسال کننده:
نماینده مردم شهرستان های قدس، ملارد و شهریار در مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر حق مردم شهرقدس در موضوع حریم این شهرستان گفت: باز پس گیری حریم شهرقدس موجب توسعه عمرانی این شهر خواهد شد.
محمد محمودی در جلسه رسمی شورای اسلامی شهرقدس که با حضور اعضای شورای شهر، فرماندار، دادستان و شهردار قدس برگزار شد، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: شهرقدس تنها شهری در کشور است که برابر طرح هادی حریم ندارد و متاسفانه سالهای سال است که برای احقاق حق مردم این شهرستان تلاش می شود اما هنوز به نتیجه  نرسیده ایم.

وی افزود: در چند سال گذشته قانون مشخص شدن محدوده قانونی شهرها مصوب شد و طی آن حریم هیچ شهری بر شهر دیگر منطبق نمی شود و مرز و حریم هر شهر باید مشخص شود که متاسفانه این اتفاق درباره شهرقدس رخ نداده است و با وجود پیگیری های مسئولان و حتی صدور رای دادگاه و دیوان عدالت اداری به سود این شهرستان، شهرداری تهران بر مواضع خود پافشاری می کند.

وی ادامه داد: البته ما تلاش می کنیم این مشکل برطرف شود و باید به فکر فرصت ها و تهدیداتی که این اتفاق برای شهر دارد باشیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر برنامه ششم توسعه در حال تدوین است و در این برنامه بیشتر درآمد شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود و به همین دلیل ما باید هر چه سریعتر این مشکل را برطرف نماییم تا بتوانیم حق مردم شهرستان قدس را بگیریم.

محمودی در خصوص مشکل بین مجموعه مدیریت شهری قدس و هیات امنای شهرک صنعتی گفت: برای رفع این معضل باید به سوی تفکیک وظایف برویم و بهتر است هر چه سریعتر تفاهم نامه ای بین دو سوی ماجرا نوشته شود بدین صورت که صدور مجوز ساخت و نظارت بر امور عمرانی با شهرداری باشد و پروانه صنفی و بهره برداری با هیات امنای شهرک صنعتی.

نمایده مردم شهرستان قدس، ملارد و شهریار در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر هر دو طرف با هم به تفاهم برسند و در کنار یکدیگر فعالیت کنند وضعیت شهر مطلوب تر خواهد شد و در غیر این صورت باید منتظر رای مقامات قضایی باشند و رای هر نتیجه ای داشته باشد هر دو طرف موظف هستند که آن را بپذیرند.

وی اظهار داشت: این شهرداری است که متولی محدوده قانونی شهر است و متاسفانه دولت گذشته بدون در نظر گرفتن قانون این مصوبه را تصویب کرده است و چنین مشکلی بوجود آمده، قطعا روال قانونی این کار نیازمند زمان طولانی است و توافق و تفاهم دو طرف بسیار بهتر و نتیجه بخش تر خواهد بود.

محمودی تصریح کرد: نماینده مجلس یا عضو شورای اسلامی شهر هر دو نمایندگان مردم هستیم و وظیفه داریم دست در دست یکدیگر مشکلات شهر و مردم را برطرف نماییم.

ارسال نظر
صدای همشهریان
علی اقا و تشکر

علی اقا و تشکر

افرین به مسئول ودست اندرکاران این سایت .خیلی خوبه که همه اتفاقات شهرتونو اینجا انعکاس میدهید وبه مردمتون کزارش میکنید.ایشالله خدا اجر زحمتو تلاشتونو بهتون بده.
اقا مجید

اقا مجید

البته زحمات پرسنل شهرداری رو نادیده گرفتن جفاست ولی ایکاش قدری به امکانات رفاهی مردم شهر بیشتر رسیدگی شود...
ادامه لیست »
سخن مسئولین
احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

عضو شورای اسلامی شهر قدس از احداث بوستان نواری در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم این شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری قدس، خدابخش محمدزاده پودینه از ا…
مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، غلامحسین حیدری صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری شهر قدس از اجرای عملیات بهسازی معابر شهر قدس با اولویت لکه‌گیری…
ادامه لیست »
نظرسنجی

به نظر شما کدام گذینه برای پیشرفت و آبادانی شهر قدس مثمر ثمر می باشد؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آخرین خبرها
پروژه های عمرانی شهرداری قدس افتتاح و به بهره برداری رسید افتتاح کامل پلهای کاروانسرا سنگی 1 و 2 پیکان 0 - پرسپولیس 0 ، برانکو : ورزشگاه شهر قدس عالی بود امید به شکستن بن بست ترافیکی با تقاطع غیر هم سطح میدان قدس انتخاب پیمانکار مناسب برای پروژه تقاطع غیر هم سطح قدس بسیار مهم است نصب روشنایی در زیر گذر سیاه آب "محور چیتگر" (گزارش تصویری) مراسم تودیع و معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان قدس برگزار شد معرفی مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی آویژه زیبایی های یک حرکت مردمی سورپرایز شاگردان اشتیلیکه در شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس میزبان تیم فوتبال کره جنوبی احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم اجرای پروژه های عمرانی در راستای ارتقا خدمات رسانی به شهروندان است عملکرد معاونت فنی و عمرانی شهرداری قدس مورد تقدیر قرار گرفت بازسازی کامل و زیربنایی ایستگاه یک آتش‌نشانی شهر قدس مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست سونامی افتتاحیه ها در شهرقدس بازدید مسئولین شهر قدس و تهران از پروژه ادامه اتوبان حکیم و پل شهر قدس دکتر اسدی : توجه به سیمای شهر از اولویت های مدیریت شهری است خیابانی که وجودش لازم بود... کمک بوجه شهر قدس به پل شهر قدس ... مسئولین هم صدا با مردم برای الحاق شهر قدس به تهران بلوار نسترن تکمیل شد ورودی غربی شهر قدس از وجود اصناف مزاحم پاکسازی شد تقسیم امتیاز در ورزشگاه شهدای شهر قدس ، پیکان 1 استقلال 1 گزارش ویژه روی خط تهران از مشکلات پل ورودی شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس هر روز ، بروز تر از دیروز ... لیست بازی های پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس پروژه پل ورودی شهر قدس دوباره تعطیل شد! روند ساخت بیمارستان شهر قدس درهاله ای از ابهام/آیا درد این پروژه دوا میشود