لیست صفحات
یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید: 777
تاریخ انتشار:

بهترین راه پیشرفت شهر قدس

منبع : سایت اطلاعات جامع شهر قدس بدون شک برای آبادانی و پیشرفت شهرقدس راه های بسیاری وجود دارد و بسیاری از مردمان آن در حال سعی جهت تسریع در این امر می باشند. راه هایی مانند الحاق به یکی از مناط…
دسته بندی(ها): اجتماعی, اخبار اصلی
ارسال کننده:

منبع : سایت اطلاعات جامع شهر قدس

بدون شک برای آبادانی و پیشرفت شهرقدس راه های بسیاری وجود دارد و بسیاری از مردمان آن در حال سعی جهت تسریع در این امر می باشند.

راه هایی مانند الحاق به یکی از مناطق تهران،ایجاد طرح های بزرگ ، ایجاد جاذبه های گردشگری و …بسیار خوب می باشند،اما:

به عقیده بنده بهترین راه برای پیشرفت و آبادانی شهرستان قدس، بالا بردن روحیه مطالبه گری مثبت مردمی و حس مشارکت مردمی برای پیشرفت شهرشان می باشد،چرا که بدون خواست و مشارکت مردم روز به روز وضعیت شهر بدتر شده و روحیه تعداد مسئولین دلسوز هم پایین خواهد آمد و فضا برای نفوذ افراد سودجو در مسئولیت های شهری باز خواهد شد.

این امر هرچند که سخت و زمانبر است اما قابل اجرا می باشد،چرا که روز به روز شاهد ایجاد تشکل های خودجوش مردمی در شهر هستیم.به صورت نمونه گروه تلگرامی دیالوگ شهر قدس( https://telegram.me/joinchat/BRYqXjvGEqNkP7yHH7uzug) که یک فضای باز و مستقیم برای گفتگوی مردم و مسئولین شهرستان بوده و با ایجاد یک گروه پیگیری مطالبات و سرکشی به ادارات به دنبال رفع مشکلات شهری قدس هستند.

برای این کار راه های مختلفی در تمام کشورها در نظر می گیرند.کشور عزیز ما با تنوع جمعیت و فرهنگ خود، مناسب ترین مکان برای این کار است.شهر قدس نیز با مردم با محبت خود یک مکان مناسب جهت مشارکت مردمی است.

مسئولین شهر باید طرح و ابتکارات زیادی را جهت وارد نمودن مردم به عرصه شهرسازی به کار ببرند.

به صورت نمونه طرح ایجاد اورژانس زباله در شهر قدس: این طرح باعث خواهد شد که شهروندان در هر کجای شهرستان زباله ای را ببینند سریعا تماس گرفته و اطلاع دهند و متعاقبا هر کسی که یک بار تماس بگیرد خود و خانواده خود را تشویق به رعایت نظافت شهری خواهد کرد.

طرح دیگر ، ایجاد تابلوهای تبلیغاتی محلی بدین شرح که در هر محله ای تابلویی نصب شود که مردم همان محل در آن پیام های شهری و یا فرهنگی قرار دهند.

طرح باغچه های محلی که توسط زنان محل آباد و گلکاری شوند.

طرح های بسیار دیگری را هم میتوان اجرا نمود که منوط به خواست و مشارکت مسئولین شهر می باشد.

این طرح ها تقریبا هیچ هزینه ای را نمی خواهند و فقط کمی صبر و حوصله و پیگیری مسئولین را طلب می نماید.

به امید داشتن شهری آباد و پویا.

ارسال نظر
صدای همشهریان
علی اقا و تشکر

علی اقا و تشکر

افرین به مسئول ودست اندرکاران این سایت .خیلی خوبه که همه اتفاقات شهرتونو اینجا انعکاس میدهید وبه مردمتون کزارش میکنید.ایشالله خدا اجر زحمتو تلاشتونو بهتون بده.
اقا مجید

اقا مجید

البته زحمات پرسنل شهرداری رو نادیده گرفتن جفاست ولی ایکاش قدری به امکانات رفاهی مردم شهر بیشتر رسیدگی شود...
ادامه لیست »
سخن مسئولین
احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم

عضو شورای اسلامی شهر قدس از احداث بوستان نواری در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم این شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری قدس، خدابخش محمدزاده پودینه از ا…
مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، غلامحسین حیدری صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری شهر قدس از اجرای عملیات بهسازی معابر شهر قدس با اولویت لکه‌گیری…
ادامه لیست »
نظرسنجی

به نظر شما کدام گذینه برای پیشرفت و آبادانی شهر قدس مثمر ثمر می باشد؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آخرین خبرها
پروژه های عمرانی شهرداری قدس افتتاح و به بهره برداری رسید افتتاح کامل پلهای کاروانسرا سنگی 1 و 2 پیکان 0 - پرسپولیس 0 ، برانکو : ورزشگاه شهر قدس عالی بود امید به شکستن بن بست ترافیکی با تقاطع غیر هم سطح میدان قدس انتخاب پیمانکار مناسب برای پروژه تقاطع غیر هم سطح قدس بسیار مهم است نصب روشنایی در زیر گذر سیاه آب "محور چیتگر" (گزارش تصویری) مراسم تودیع و معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان قدس برگزار شد معرفی مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی آویژه زیبایی های یک حرکت مردمی سورپرایز شاگردان اشتیلیکه در شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس میزبان تیم فوتبال کره جنوبی احداث بوستان در حاشیه خیابان شهدای مدافع حرم اجرای پروژه های عمرانی در راستای ارتقا خدمات رسانی به شهروندان است عملکرد معاونت فنی و عمرانی شهرداری قدس مورد تقدیر قرار گرفت بازسازی کامل و زیربنایی ایستگاه یک آتش‌نشانی شهر قدس مهندس حیدری : عملیات بهسازی معابر شهر قدس در حال اجراست سونامی افتتاحیه ها در شهرقدس بازدید مسئولین شهر قدس و تهران از پروژه ادامه اتوبان حکیم و پل شهر قدس دکتر اسدی : توجه به سیمای شهر از اولویت های مدیریت شهری است خیابانی که وجودش لازم بود... کمک بوجه شهر قدس به پل شهر قدس ... مسئولین هم صدا با مردم برای الحاق شهر قدس به تهران بلوار نسترن تکمیل شد ورودی غربی شهر قدس از وجود اصناف مزاحم پاکسازی شد تقسیم امتیاز در ورزشگاه شهدای شهر قدس ، پیکان 1 استقلال 1 گزارش ویژه روی خط تهران از مشکلات پل ورودی شهر قدس ورزشگاه شهدای شهر قدس هر روز ، بروز تر از دیروز ... لیست بازی های پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس پروژه پل ورودی شهر قدس دوباره تعطیل شد! روند ساخت بیمارستان شهر قدس درهاله ای از ابهام/آیا درد این پروژه دوا میشود